Απρίλιος 4

€5

Στο εργαστήριό μας οι μικροί επιστήμονες εκτελούν διασκεδαστικά πειράματα και φτιάχνουν δεκάδες πρωτότυπες κατασκευές προσαρμοσμένες στην ηλικία και στο γνωστικό τους υπόβαθρο.
Παρατηρούν, αναρωτιούνται, προβλέπουν. Γνωρίζουν την επιστήμη βιωματικά, τη βλέπουν, την αγγίζουν, τη μυρίζουν. Κι εκείνη τους ξαφνιάζει και τους μαγεύει. Φτιάχνουν πράγματα που πετάνε, που εκσφενδονίζονται, που στριφογυρίζουν, που κολυμπούν και που τρέχουν. Και τελικά ανακαλύπτουν το εκπληκτικό επιστημονικό υπόβαθρο που κρύβεται πίσω από τον κόσμο που τους περιβάλλει

Εισηγητής: Μικροί Επιστήμονες

Αρ. Συμμετεχόντων:60 άτομα (όλες οι τάξεις του δημοτικού)
Χώρος: Πολιτιστικό Κέντρο «Πυθαγόρας