Νερό: Μια σταγόνα διηγείται (α’- γ’ δημοτικού) | Μαγική Χημεία (δ’- στ’ δημοτικού)

Φεβρουάριος 9 @ 09:00 - 14:00

Το «Μουσείο Πειραμάτων» έρχεται στην πόλη μας για να πειραματιστούμε. Κάνουμε μαγικά πειράματα με το νερό και το βλέπουμε να ανάβει και όχι να σβήνει τη φωτιά, να βάφει και όχι να καθαρίζει! Επίσης, με τη βοήθεια της επιστήμης της Χημείας που μας συναρπάζει όλους, ο αέρας θα πάρει φωτιά, ένα τζίνι θα βγει από το μπουκάλι και όλα θα γίνουν πραγματικότητα στο εργαστήριο «Μαγικής Χημείας» με τα συναρπαστικά πειράματα!

Εισηγητής: Μουσείο Πειραμάτων

Αρ. Συμμετεχόντων: 120 άτομα (όλες οι τάξεις του δημοτικού)

Χώρος: Πολιτιστικό Κέντρο «Πυθαγόρας», 7ης Μεραρχίας 1, Καβάλα

Φεβρουάριος 9