Ρομποτική- Lego Robot Games

Οι «eduACT – Δράση για την εκπαίδευση» έρχονται αποκλειστικά στην Καβάλα για το «Πανεπιστήμιο Παιδιών»! Μαζί και οι εκπαιδευτές του First ® LEGO ® League (For Inspiration and Recognition of Science and Technology and LEGO) είναι εδώ για να μας προπονήσουν! Θα μας ενημερώσουν και θα μας προετοιμάσουν στα πρότυπα του FLL (First ® LEGO ® League). Υλοποίηση: «eduACT – Δράση για την εκπαίδευση».

Τοποθεσία:

Πολιτιστικό Κέντρο «ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ» - Αίθουσα Εργαστηριού Δημιουργικής Απασχόλησης

Εισηγητές

Oι εκπαιδευτές του First ® LEGO ® League (For Inspiration and Recognition of Science and Technology and LEGO)

Date:

Νοέμβριος 12, 2017